En son blog yazısının üstünden 2.5 yıl geçmiş. Bu 2.5 yılda yorum kutusunun spamle dolması dışında, dünyada ve eğitim alanında bir sürü değişiklikler yaşandı, yaşanıyor. Halen içinde bulunduğumuz pandemi sebebiyle çoğu eğitimci ve öğrenci, uzaktan eğitime hızlı bir giriş yapmak zorunda kaldı.
Hızlı adaptasyon sürecinde yaşanacak her türlü deneyim, uzaktan eğitimin kalitesini arttırmak için ilerleyen zamanlarda bize çok yardımcı olacak.
Bu deneyime katkıda bulunmak ve biraz da geçtiğimiz 2.5 yılda tamamlamış olduğum University of British Columbia tarafından online olarak verilen Eğitim Teknolojileri Yüksek Lisans programının içeriğine tekrar göz atmak, hatırlamak ve kendime notlar çıkarmak için bu bloğa geri dönüş yapıyorum.

Aklımda mezuniyet projesi olarak da verilen ETEC590 dersi gibi bir eportfolio oluşturmak ve ders ders bu master programını hatırlamak, kendi kişisel deneyimlerimin bir haritasını çıkarmak var. Bu maceraya, önümüzdeki hafta, benim için yeni olan teknolojileri en çok kullanmış olduğum Design of Technology-Supported Learning Environments dersiyle başlayacağım. İngilizce ders tanımına buradan ulaşabilirsiniz. Haftaya görüşmek üzere.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir