Merhaba!

Bir İçmimar/akademisyen olarak internet ve dijital ortamlar sayesinde her gün yeni şeyler öğreniyorum. Mesela bir konu ile ilgili ne yazmanız gerektiğini bilemiyorsanız, bir “akıl sepeti” yapmak ve rastgele bir şekilde o konuyla ilgili aklınıza gelen her şeyi yazmanın işe yarayabileceği, (Bu yazıda kullandım ve işe yaradı) veya plan çizimlerinde, yukarıdan geçen ve gizlenmiş çizgilerin ayırt edilmesinde, kesik çizgilerin uzunluğunun kullanılması gibi bir çok bilgi ediniliyor.

Benim edindiğim bu bilgilerinin halihazırda bir sınıf ortamında aktarıldığından emin değilim, ancak emin olduğum bir şey var ki, bir şeyi öğrenmek için dijital ortamda yaşadığım deneyim sınıfta veya stüdyoda yaşadığım deneyimden farklı. Nasıl? İyi mi? Uzun süren bir deneyim mi? Tam emin değilim, ancak daha iyi öğrenmek ve öğretmek için teknolojinin sunduğu imkanları keşfetmek istiyorum.

Bugün Coursera, Youtube ve Duolingo gibi bir sürü platform, eğitimi tipik sınıf ortamının ötesine götürüyorlar. Tipik stüdyo ortamının ötesinde ve dijital platforma taşınmış bir tasarım eğitimi beni heyecanlandırırdı. İşte bunu araştırmak ve deneyimlerimi burada paylaşmak istiyorum. Umuyorum bu gönderiler, benim kadar, tasarım eğitimini ve gelecek potansiyellerini merak eden herkes için yararlı olur. Haydi başlayalım!

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s