Online Yabancı Dil Öğrenimi Bölüm 3: Sınavlar

Sonuç olarak Online Yunanca Kursunu geçtim. (En azından öyle görünüyor, çünkü hala sertifikamın ulaştırılmasını bekliyorum.) Sınav aynı dersler gibiydi. Powerpoint formatında, ancak bu sefer farklı olarak her slaytı sadece 10 saniye görebiliyordun.

Sınav dinleme, okuma ve gramer testlerinden oluşuyor. Kaç slayt olduğunu hatırlayamıyorum ancak sınav toplam 45 dakika sürdü. Sınavda iki adet her birini 10 sorunun takip ettiği 2 dinleme egzersizi vardı. Dinleme ve okuma egzersizleri sınavın yarısından azını oluşturuyordu. Asıl önem gramere verilmişti.

Sınav bitiminden sonra, 2 konu başlığından birini seçerek 80-100 kelimelik kısa bir makale yazıp dersin yürütücüsüne e-mail ile göndermemiz istenmişti. Ben yakın zamanda fazlaca kilo almış bir arkadaşıma sağlıklı yaşam tavsiyesi vermeyi seçtim. Görevlerimiz tamamlandıktan sonra son online oturumda sınavı son bir kez daha kontrol ettik ve herkesle tekrar görüşmek üzere vedalaştık.

Daha sonra, ders yürütücüsü, deneyimlerimiz ile ilgili bir form doldurmamızı istedi. Ve böylece Yunanca Kursumu tamamlamış oldum.

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s